O nas

Świat Dziecka to miejsce w którym bez obaw zostawisz swą pociechę kiedy idziesz do pracy. Zaopiekujemy się nią sumiennie i z pełnym profesjonalizmem.

W naszym żłobku na Wasze pociechy czekają 4 nowoczesne sale o łącznej powierzchni ponad 100 m 2 . Wszystkie powierzchnie sal są pokryte atestowanymi materiałami zmywalnymi. Dzieci używają certyfikowanych mebli oraz zabawek. Budynek uzyskał najwyższą kategorię bezpieczeństwa, spełnia wszystkie normy sanepidu oraz uzyskaliśmy jako pierwszy żłobek w gminie wpis do Rejestru Żłobków prowadzonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, co daje Państwu gwarancje, iż spełniamy wszelkie wymogi bezpieczeństwa, które reguluje ustawa. Pomieszczenia są dostosowane dla dzieci poniżej trzeciego roku życia i posiadają pozytywną opinię straży pożarnej i sanepidu oraz pozostają pod ich nadzorem.

Przedszkole znajduje się na 1 piętrze budynku. Są tam 4 przestronne sale, które zaspokajają potrzeby dzieci, takie jak ruch podczas zabaw muzycznych, ruchowych a także zajęć dodatkowych. Budynek posiada także kuchnię oraz obszerny, dobrze wyposażony plac zabaw z certyfikowanymi, bezpiecznymi huśtawkami, ślizgawkami itd.

Nasza placówka jest położona w centrum miasta ok 200m od rynku. Tuż obok budynku znajduje się Kościół św. Macieja Apostoła. Dla zmotoryzowanych dogodny dostęp do budynku zapewnia parking przy kościele znajdujący się bezpośrednio w sąsiedztwie z naszą placówką. W najbliższej okolicy Żłobka i Przedszkola znajduje się szkoła językowa, plebania, teren turystyczno- rekreacyjny przy Zamku, apteka, sklepy itp.

Nasze priorytety:

  • Zapewnienie troskliwej opieki podczas pobytu w Żłobku,
  • Pomoc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi
  • Indywidualne podejście do każdego dziecka wspomagające jego rozwój,
  • Żywienie dzieci zgodne z obowiązującymi normami, dostosowane do indywidualnych potrzeb,
  • Zapewnienie warunków najbardziej zbliżonych do domowych
  • Odpowiednio dobrana i przygotowana kadra

Oferta zajęć edukacyjnych w naszej placówce:

Bajkoterapia- czytanie bajek, wierszyków, rymowanek  ma na celu wspieranie ich rozwoju emocjonalno-poznawczego i kształtowanie wyobraźni. W toku zajęć stopniowo przechodzimy od pasywnego słuchania do aktywnego uczestniczenia dziecka w czytanych bajkach.

Język angielski- podczas zajęć dzieci osłuchują się z językiem oraz poznają proste słowa i zwroty angielskie za pomocą wierszyków, rymowanek, gier, zabaw i piosenek.

Zajęcia plastyczne- podczas malowania, rysowania, lepienia i klejenia dzieci kształtują wyobraźnię i ćwiczą małą motorykę, która jest niezwykle ważna dla dalszych etapów ich prawidłowego rozwoju. Zajęcia te często realizowane są w formie warsztatów, podczas których dzieci korzystają z różnych technik plastycznych (plastelina, bibuła, farby, kredki, modelina, skrawki materiałów itp.), dostosowanych do ich umiejętności i wieku.

Zabawy dydaktyczne –  polegają na nauce wierszyków, śpiewaniu piosenek, oglądaniu ilustracji, nazywaniu przedmiotów, opowiadaniu bajek oraz poznawaniu zwierząt i roślin, dzięki czemu kształtuje się wiedza dziecka o otaczającym go świecie.

Dogoterapia– są to zajęcia cykliczne, ukierunkowane na konkretny, zaplanowany cel rehabilitacyjny, do których układana jest metodyka w porozumieniu z rehabilitantem lub lekarzem prowadzącym. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika, jego możliwości i potrzeb.

Zabawy muzyczno-ruchowe  – stymulują zmysły: równowagi, wzroku, słuchu i dotyku. Podczas zabawy wykorzystuje się muzykę poważną, piosenki dla najmłodszych, muzykę relaksacyjną i odgłosy przyrody. Zabawy tego typu  służą umuzykalnieniu dzieci, wykształceniu u nich poczucia rytmu i gimnastykowaniu ciała. Zabawy w takt, rytm muzyki sprzyjają również integracji dzieci w grupie.

Zajęcia terapeutyczne:

  • terapia ręki,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju

Podczas zajęć wykorzystywana jest również chusta animacyjna, która umożliwia lepsze poznanie dzieci, ułatwia wejście w grupę oraz pokonanie leku przed nową sytuacją, wyzwala radość, rozładowuje napięcia i powoduje, że dzieci są otwarte i spontaniczne. Jest to atrakcyjna forma zabawy, która daje dzieciom dużo swobody, wyzwala ich własną aktywność.

Zajęcia w żłobku dla dzieci to doskonała lekcja samodzielności. Maluchy zachęcane są do korzystania z nocnika, samodzielnego jedzenia, ubierania się, mycia rączek itp.

Dodatkowo imprezy okolicznościowe: Andrzejki, Mikołaj, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Dziecka, Festyn rodzinny, Światowy Dzień Ziemi, spektakle teatralne i kinowe m. in.: kino 5D

Nasza przestrzeń